Bistro, které jsme objevili v roce 2012

Na výletě do Mnichova jsme už před pěti lety narazili na žárovkovité osvětlení s dráty. A teď je všude kolem nás. Je zajímavé sledovat, jak trendy vstupují do života. Nyní je rok 2017 (5 let poté) a dráty visí všude kolem nás a interiéry jimi zařízené získávají designové ceny - viz. www.interierroku.cz

 Bistro, které jsme objevili v roce 2012

Laboratorní kuchyně ve výloze luxusního kuchyňského studia

Opět léto 2012 a opět Mnichov. A ukázka fungování trendů z opačného konce. Při focení této kuchyně jsme "omdlévali" touhou a obdivem - tento styl byl na vrcholu slávy. A 5 let poté je moderní spíše útulno a hrubší nelesklé materiály.

Laboratorní kuchyně ve výloze luxusního kuchyňského studia

Muzeum designu v Mnichově

Máte-li chuť se povzdělat v historii designu, podívat se na originální kusy nábytku z padesátých let a na úchvatnou sbírku židlí Thonetek, pak Mnichov je to místo. Foto je ze vstupní haly expozice.

 Muzeum designu v Mnichově

Kavárna, kam jsme chodili na snídani

Proti hotelu, kde jsme v létě 2012 bydleli, byla kavárna, která nás též velmi "ošarmila" ... zejména židlemi TOLIX a ovčími kožešinami na lavičkách. Ačkoliv byli dosti předražení, stejně jsme se tam každé ráno vraceli - nemohli jsme se totiž nabažit jejich interiéru.

Kavárna, kam jsme chodili na snídani

Dům, kde jsme řešili dodekorování uměním a zelení

Kolega Jarda Vávra nás přizval ke své monumentální zakázce - rodinné vile v lehce klasickém střihu, velice elegantní a noblesní prostředí. Náš úkol zněl - vdechněte život dekoracemi!

 Dům, kde jsme řešili dodekorování uměním a zelení

Zátiší z Balneo provozu hotelu Richmond

V hotelu Richmond v Karlových Varech jsme řešili přestavbu celého patra Balneo provozu. Zvolili jsme kontrast hladkého minimalismu a opulentního rokokového dekoru ve zlaté. Ačkoliv je realizace již 6 let stará, stále je trendy - dokonce dnes více, než tehdy.

Zátiší z Balneo provozu hotelu Richmond

Betonová stěna je trendy již velmi dlouho

A nyní si téměř všichni pořizují do kuchyní betonové stěrky. My už začínáme malinko varovat - rozmyslete si to - tenhle trend už tu nemůže být moc dlouho - za 5 let se může stát, že už bude toto řešení neatraktivní (samozřejmě jen pro fajnšmekry, kteří jdou s dobou).

Betonová stěna je trendy již velmi dlouho

banner12017q

 

 

 

 Press to play

 Press to play

i1

 

Jana Hradecká u nás studovala v době od září 2007 do září 2008 a je držitelka našeho Diplomu č. 17. Školu pak založila téměř hned po skončení studia s cílem vytvořit více přátelské a komornější prostředí, než byla naše škola. U nás v té době panoval tvrdý výcvik a na trhu byl hlad po kurzu, který bude více klubový a příjemný.

 

Ve třídě byla u nás spolu s Alžbětou Macíkovou, která se pak stala ve škole INTERMEZZO klíčovou lektorkou. Alžběta v nedávné době s kolegyní Hámovou otevřela HUB pro designéry

  

ROČNÍ KURZ INTERIEROVÉHO DESIGNU je rekvalifikační program zaměřený na pracovní činnost designer interierů. Školné činí přibližně 100 000 Kč a obsahuje 39 dnů výuky a 3 dny zkoušek.

 

i4

 

Pan Čermák je ve vodách rekvalifikačního studia v oboru interiérového designu výjimečný tím, že se rozhodl připravovat své absolventy na profesní zkoušku v systému kvalifikací (jako je třeba tapetář, čalouník, obkladač, truhlář - řemeslné profese kolem interiérů).

 

Jeho rekvalifikace je zaměřena na povolání "Interiérový poradce" ... které je ve své definici hodně o nábytku na míru - je zařazeno v sekci: "Zpracování dřeva a výroba hudebních nástrojů".

 

Rekvalifikační studium zde trvá 17 víkendů (15 výuka a 2 zkoušky) a stojí 52 000 Kč. 

 

 

Přihlášení pro studenty

i2

 

IDK vzniklo 2 roky po nás a spolu s paní Hradeckou jsme v roce 2008 byli na trhu celkem 3 subjekty, které nabízely kurzy interiérového designu.

 

T. Havránek a I. Prokel před založením školy účinkovali v televizi - v pořadu "Bydlení je hra".

 

IDK se líbí "Továrna na design" u firmy Konsepti, kde jsme působili 3 roky a tým lektorů v našich bývalých prosotrách natočil své profilové video.

 

Aktuálně IDK nabízí rekvalifikační kurz za 70  000 Kč a rozsah je 15 víkendů.

 

Z toho, co jsme měli možnost vidět, umí jejich studenti velmi obstrojně vizualizovat v počítači a v rámci studia trénují i render v Artlantisu.

i5

 

Markéta Šebíková u nás studovala dva semestry, ale studium se rozhodla nedokončit. Upřímně přiznáváme, že jsme se nerozešli úplně v dobrém.

 

Markéta si potom asi po půl roce založila vlastní školu. Netušíme, zda kurzy stále běží - takže nemůžeme napsat ani cenu, ani časový rozsah. Z časů minulých si pamatujeme, že kurz stál 50 000 Kč, ale to se mohlo změnit.

 

Co ještě víme, je to, že Klára Janderová / Křivánková (naše dlouholetá skvělá spolupracovnice) u Markéty pak vyučovala program Sketch Up - což je potvrzení vysoké kvality, neb Klára Sketch Up ovládá přímo mistrovsky.

 

i3

 

S Jitkou Kobzovou jsme se setkali někdy v roce 2009, kdy se zúčastnila našeho kurzu o podnikání a následně jsme se sešli na kávu.

 

Zvažovali jsme tehdy, zda třeba nespojit síly. Nakonec Jitka založila svou Akademii a specializovala se na nový obor: Home Staging, který "přivezla do Čech".

 

Mnoho našich studentek začalo své studium dílčími kurzy v její Akademii a pak se teprve rozhodlo pro komplexní studium u nás. Home Staging u Jitky Kobzové studovalo určitě minimálně 30% všech našich absolventek - je to dobré téma pro začátky interiérové designérky.

 

Jitčino rekvalifikační studium stojí 58 800 Kč a trvá 8 - 12 měsíců podle toho, jak rychle člověk studuje - absolvuje jednotlivé kurzy.

i6

  

O dalších subjektech, které by nabízely rekvalifikační osvědčení pro pracovní činnost "Designér/ka interiérů", nevíme, ale je možné, že existují

 

A např. kurz Jany Pěkné (kterou známe jen maličko neb u nás nestudovala a byla jen na jednom malém kurzíku) sice rekvalifikační není, ale ve svém popisu uvádí, že obsah je srovnatelný ("na úrovni rekvalifikačního studia").

 

Je tedy z čeho vybírat a jsme rádi, že jsme svým počinem otevření školy designu v roce 2006 zahájili silný trend a připravili půdu pro všechny své následovníky.