type your text for first image here

type your text for second image here

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

banner12017q

 

 

 

 Press to play

 Press to play

i1

 

Jana Hradecká u nás studovala spolu s Alžbětou Macíkovou v době od září 2007 do září 2008 a je držitelka našeho Diplomu č. 17.

 

Školu pak založila téměř hned po skončení studia s cílem vytvořit více přátelské a komornější prostředí, než byla naše škola.

 

U nás v té době panoval tvrdý výcvik a na trhu byl hlad po kurzu, který bude více klubový a příjemný.

 

ROČNÍ KURZ INTERIEROVÉHO DESIGNU je rekvalifikační program zaměřený na pracovní činnost designer interierů. Školné činí přibližně 100 000 Kč a obsahuje 39 dnů výuky a 3 dny zkoušek.

 

i4

 

Pan Čermák je ve vodách rekvalifikačního studia v oboru interiérového designu výjimečný tím, že se rozhodl připravovat své absolventy na profesní zkoušku v systému kvalifikací (jako je třeba tapetář, čalouník, obkladač, truhlář - řemeslné profese kolem interiérů).

 

Jeho rekvalifikace je zaměřena na povolání "Interiérový poradce" ... které je ve své definici hodně o nábytku na míru - je zařazeno v sekci: "Zpracování dřeva a výroba hudebních nástrojů".

 

Rekvalifikační studium zde trvá 17 víkendů (15 výuka a 2 zkoušky) a stojí 52 000 Kč. 

 

 

Přihlášení pro studenty

i2

 

IDK vzniklo 2 roky po nás a spolu s paní Hradeckou jsme v roce 2008 byli na trhu celkem 3 subjekty, které nabízely kurzy interiérového designu.

 

T. Havránek a I. Prokel před založením školy účinkovali v televizi - v pořadu "Bydlení je hra".

 

IDK se líbí "Továrna na design", kde jsme působili 3 roky a tým lektorů zde natočil své profilové video.

 

Aktuálně IDK nabízí rekvalifikační kurz za 70  000 Kč a rozsah je 15 víkendů.

 

 

 

i5

 

Markéta Šebíková u nás studovala dva semestry, ale studium se rozhodla nedokončit. Upřímně přiznáváme, že jsme se nerozešli úplně v dobrém.

 

Markéta si potom asi po půl roce založila vlastní školu. Netušíme, zda kurzy stále běží - takže nemůžeme napsat ani cenu, ani časový rozsah. Z časů minulých si pamatujeme, že kurz stál 50 000 Kč, ale to se mohlo změnit.

 

Co ještě víme, je to, že Klára Janderová / Křivánková (naše dlouholetá skvělá spolupracovnice) u Markéty pak vyučovala program Sketch Up - což je potvrzení vysoké kvality, neb Klára Sketch Up ovládá přímo mistrovsky.

 

i3

 

S Jitkou Kobzovou jsme se setkali někdy v roce 2009, kdy se zúčastnila našeho kurzu o podnikání a následně jsme se sešli na kávu. Zvažovali jsme, zda třeba nespojit síly. Nakonec Jitka založila svou Akademii a specializovala se na nový obor: Home Staging, který "přivezla do Čech". Mnoho našich studentek začalo své studium dílčími kurzy v její Akademii a pak se teprve rozhodlo pro komplexní studium u nás. Home Staging u Jitky Kobzové studovalo určitě minimálně 30% všech našich absolventek - je to dobré téma pro začátky interiérové designérky.

 

Jitčino rekvalifikační studium stojí 58 800 Kč a trvá 8 - 12 měsíců podle toho, jak rychle člověk studuje - absolvuje jednotlivé kurzy.

 

i6

  

O dalších subjektech, které by nabízely rekvalifikační osvědčení pro pracovní činnost "Designér/ka interiérů", nevíme, ale je možné, že existují

 

A např. kurz Jany Pěkné (kterou známe jen maličko neb u nás nestudovala a byla jen na jednom malém kurzíku) sice rekvalifikační není, ale ve svém popisu uvádí, že obsah je srovnatelný ("na úrovni rekvalifikačního studia").

 

Je tedy z čeho vybírat a jsme rádi, že jsme svým počinem otevření školy designu v roce 2006 zahájili silný trend a připravili půdu pro všechny své následovníky.