POSPĚŠTE SI - DLOUHODOBÉ UCELENÉ STUDIUM OD ZÁŘÍ SE JIŽ POMĚRNĚ RYCHLE PLNÍ
Další běhy našeho UCELENÉHO STUDIA začínají v září a běží do května ...
→ i všednodenní
Studium obsahuje všechna NÁVRHÁŘSKÁ témata našeho dřívějšího rekvalifikačního studia - jen mnoho věcí si nastudujete doma pomocí našich elektronických skript. Na setkáváních s námi pak už budeme spíše pracovat ... společně tvořit.
CHCETE-LI SE DO STUDIA ZAŘADIT, OZVĚTE SE NÁM, prosím, co nejdříve. NA KONCI ČERVNA UZAVÍRÁME PŘIHLÁŠKY.
PŘED LÉTEM SE HRADÍ POUZE VRATNÁ ZÁLOHA.
Pro podnikatelské otázky a vizualizační techniky Vás vybavíme studijními podklady zdarma a též i náměty, jakou formou dále v osobním rozvoji pokračovat "po své ose". Nebo můžete přijít k nám na doplňkové odborné kurzy.
PŘIJĎTE SI POPOVÍDAT O TOM, CO JE TŘEBA UDĚLAT, ABY BYL DESIGNÉR ÚSPĚŠNÝ
V květnu pořádáme netradiční setkání ... vhodné jak pro pokročilé designéry, tak pro úplné začátečníky.
Povídat si budeme o tom, co dělá designéra úspěšným.
Akce se koná na Malostranském náměstí
v MALOSTRANSKÉ BESEDĚ a součástí je i oběd formou rautu.
Je to i trochu příležitost pro "setkání po letech" a napříč absolventy mnoha tříd a let.
Jste-li náš absolvent či absolventka, máte velmi výraznou slevu!
Program si můžete prostudovat ZDE.
O co půjde nejvíce ... je OSOBNÍ POSTOJ ... jak se naladit, nastavit ... uvnitř ... jak sebe sama pojmut jako instituci a značku a jak vyladit "vstupní procedury", aby ze sebe člověk sejmul břemeno nepříjemných pocitů spojených se stanovením rozsahu a ceny zakázky.
MÁME PRO VÁS VYCHYTÁVKU - KRABICI SE VZORKY MATERIÁLŮ + TIPY NA JEJICH KOMBINOVÁNÍ
Krabice obsahuje:
30 vzorečků textilu v rozměru 10 x 15 cm (neutrální barvy)
20 vzorečků laminátu s dekorem dřeva 8 x 8 cm (aktuální kolekce firmy Egger)
Ke každému číslu obdržíte popis, o jakou barvu se jedná (jak si ji pro sebe popsat - definovat) + k jakým dřevodekorům se hodí, pokud by se jednalo o potah pohovky či čela čalouněné postele.
V krabici budou též popisy námi doporučených kombinací dřevin ... který dřevodekor kombinovat se kterým + která barva textilu je do sady vhodná - pro docílení harmonické sladěnosti.
Cena krabice činí 1 900 Kč včetně DPH.
PROFESE
DESIGNÉRA / RKY INTERIÉRŮ
JE U NÁS STÁLE VELMI
V PLENKÁCH A LIDÉ MOC NEVĚDÍ, CO OD NÍ ČEKAT
V roce 2006 se v Průhonicích - v hotelu Magnolia (dnes je tam exkluzivní restaurace Andree Babiše:)) na státní svátek 28. října konal náš úplně první seminář o interiérech.
Barbara Venter se tehdy čerstvě vrátila z Velké Británie a byla plná dojmů ... A VELMI TOUŽILA JE SDÍLET. U nás v té době nebylo žádné místo, kde by mohl člověk proniknout do tajů navrhování interiérů. Od té doby (a je to už drahných 12 let) se toho mnoho změnilo. Říká se, že na každé párty se sejdou alespoň čtyři ženy, které o sobě prohlašují, že jsou interiérová designérka. Je to bohužel často nálepka pro "nudící se paničky", které živí manžel a ony si chtějí připadat, že také přeci pracují. No a ačkoliv tohle stigma tato profese má, tak existuje mnoho lidí, kteří interiéry navrhují i realizují, dělají to ke spokojenosti svých klientů a dokonce tu a tam vydělají nějakou tu korunu:)
Existuje mnoho architektonických studií, které se specializují na interiéry a která hledí hodně svrchu na "samozvané designéry" ... jak vidí lidi, kteří nemají titul Ing. arch. či MgA.. A uznáváme, že mnohdy se jím není co divit. Ale někdy je to zase velmi nespravedlivé.
Existuje jedna kancelář - a1architects, která se poměrně dosti věnuje i interiérům. Navrhli například nádhernou čajovnu v Karlíně, nebo své krásné a příjemné sídlo. Jejich pojetí je ale dosti jiné od "tradičního interiérového designéra" podle anglosaských vzorů. A také i jejich názor na principy fungování interiérů ... paní majitelka Lenka Křemencová má třeba pocit, že když někdo barvy od přírody necítí sám od sebe (= nemá talent), tak mu nepomůže žádné studium a žádné informace a navždy bude "slepý". My si naopak myslíme, že když se člověk ponoří do studia barevné nauky a uvědomí si odstíny, jasy a sytosti - tak se jeho práce s barvou nesmírně zlepší. Věříme tomu, že kdyby výuka barevné nauky byla opravdu k ničemu, nebylo by na významných uměleckých školách tolik "barevných kurzů". Na ty se přeci dělají přijímačky a tudíž se předpokládá, že tam přicházejí "samí talentovaní".
My věříme tomu, že je možné kvalitně "sloužit" svým klientům i bez titulů z vysokých škol.
Druhým dechem nicméně dodáváme, že několikaletá intenzivní studijní příprava spolu s talentem samozřejmě znamenají mnoho a určitě stojí za to se na studium interiérového designu vrhnout ZAMLADA a v rámci školní docházky:)
POJĎME SI ŘÍCI NĚCO K CENÁM ZA NÁVRHY INTERIÉRŮ.
JE TO DRAHÁ EXKLUZIVNÍ SLUŽBA JEN PRO BOHATÉ
NEBO JE TO JINAK?
Pokud zvažujete, že by se Vám líbilo vytvářet interiéry nejen pro sebe a své blízké, ale též pro platící klienty ... či pokud se dokonce zaobíráte myšlenkou, že byste se chtěl/a touto činností zabývat pod vlastním IČem ... pak možná přemýšlíte o tom, kdo mají být Vaši zákazníci, jak vlastně začít, kolik projekt ročně se musí zvládnout, aby z toho "něco bylo" a nebylo to jenom hobby.
Ceny na trhu jsou různé a liší se podle toho, zda se designér profiluje jako UMĚLEC, který přijde a navrhne celek a klient mu do toho "moc nekecá" ... nebo se vnímá jako "KONZULTANT". Takový je pak více nakloněn spolupracovat s klientem - více zohlednit jeho konkrétní volby a omezení. Návrh interiéru dnes poptává mnoho lidí, kteří zas tak moc na rozhazování nemají a střední třída touží po designérovi za 5 000 Kč = komplet detailní návrh jedné místnosti. To je částka dosti šibeniční a i dělník na pásu si vydělá za hodinu více, než designér při tomto honoráři.
Chceme-li se z tohoto krysího závodu vymanit, je třeba se věnovat otázce image, která je v našem oboru důležitá. Začneme vzhledem - vizuálem. Grafický design zde hraje velkou roli. My sice nejsme grafičtí designéři, ale též zpracováváme grafiku - celkovou grafiku svých výstupů (nejen dílčí obrázky jsou důležité, ale i celkové "zabalení"). Naše výstupy = největší tvůrci naší image.
Na druhém místě je třeba zmínit, že náš image tvoří náš osobní vzhled a VYSTUPOVÁNÍ. Nepřeceňujme formální krásu či znaky luxusu. Soustřeďme se spíše na OSOBITOST. Na třetím místě je pak vzhled prostředí, které nás reprezentuje - náš domov, nebo kancelář. Když cítíme, že to není "vončo", tak tam hosty prostě nezveme a realitu utajíme.
Něco jiného je pak "prestižnost naší značky" ... ta se utváří jak formálními znaky (logo, desky, ...), tak atributy slávy (známost, nebo kontext, ve kterém se Vaše značka prezentuje ...) Sláva pomáhá zvýšit honoráře. Slávu zvyšuje mediální působení. Mediálního působení dosáhneme, když máme sexy fotky v duchu toho, co se líbí médiím:) Vyrobit sexy fotky je "makačka" a to i tehdy máte-li pěkný interiér ... stejně si budete muset přivézt vlastní přehoz přes postel a vlastní doplňky a budete se modlit, aby se barvy dobře chytly i na fotce. Typicky totiž dnes teplé barvy na fotkách vypadají mnohem méně lákavě, než beton:) Dnes se nosí studená barevnost do šeda a i kdybste vytvořil/a sebekrásnější útulný domov v teplých tónech, za srdce internet nevezmete:)
A JAK VLASTNĚ TAKOVÁ ZAKÁZKA
PROBÍHÁ?
JAKÉ MÁ KROKY, FÁZE?
CO KDY "TASIT"?
KDY FAKTUROVAT?
Nejdůležitější momenty zakázky jsou na začátku a na konci. Úplně první setkání je většinou zdarma a pak následuje první placená schůzka.
První setkání by mělo být především o vyjasnění si role interiérového designéra. Mnozí lidé říkají, že designéra chtějí proto, aby jim sladil interiér a "aby to udělal hezké" ... ale potom si diktují tolik detailních požadavků, že je nelze skloubit do sladěného celku a výsledek se začne drolit a rozpadat. Nejsme zastánci přístupu mnoha tvůrců, kteří mají pocit, že oni jsou "bůh" a klient jim do řešení nemá "co kecat". Viděli jsme příliš mnoho domů, kde si autor vytvářel svůj vlastní styl, svá řešení a klienta se vůbec neptal na názor. V dávných dobách (10 - 15 let zpátky) byli lidé mnohem méně informovaní a vzdělaní ohledně nabídky na trhu ... internet v oblasti interiérů velmi zafungoval jako katalyzátor změn.
Nyní mají klienti mnohem větší tendenci vstupovat do dílčích úvah a rozhodování ... osobně si vybírat (samozřejmě nejčastěji na internetu) konkrétní výrobky a nebudeme si zastírat, že většinou s úmyslem "vyštrachat někde to nejlevnější možné". Interiérový designér ale nemůže pracovat s výrobky v akci ... protože je tu problém. Designérův čas něco stojí.
Má-li klient platit za jeho čas co nejméně (což všichni chtějí), musí designér pracovat víceméně s ověřeným zbožím, které poznal v minulosti a má s ním dobré zkušenosti (je tím pádem rychlejší) ... prostě nemůže při každé zakázce znovu vyhledávat na trhu "nejlepší nabídky". Ale může dle svých zkušeností jít za obchodníkem, o kterém ví, že nemá "napálené ceny" ... že je cenově slušný a že má dobrou kvalitu. A takový je pak jeho "parťák" (samozřejmě to designérovi trvá, než si takový okruh parťáků vytvoří ... ale až si ho vytvoří, tak se stane RYCHLÝM, SVIŽNÝM A SPOLEHLIVÝM ... což klienti chtějí).
INTERIÉROVÉHO DESIGNÉRA BY SI MĚL BRÁT JEN TEN ...
... KDO NEŠMEJDÍ PO NEJNIŽŠÍ NABÍDCE TRHU S TOUHOU USPOŘIT PĚTIKORUNU, ALE KDO VĚŘÍ DESIGNÉROVI, ŽE MÁ SLUŠNÉ A SOLIDNÍ DODAVATELE A ŽE ON SÁM JE SLUŠNÝ.