VÍKENDOVÉ studium pro úplné začátečníky ... přehled pro získání představy o profesi designéra interiérů

Startujeme 27. října 2018 distanční přípravkou ... školné činí 24 460 Kč bez DPH (29 597 Kč včetně DPH).

Terminy:

Datum zahájení: 27. říjen 2018

Datum ukončení: 24. březen 2019

Popis:

6Tento kurz si neklade za cíl Vás plně připravit pro výkon profese Interiérového designéra ... to bychom potřebovali více času. Po jeho absolvování nicméně získáte perfektní a ucelenou představu o tom, jak profese funguje, zda Vás bude bavit a zda se na ní hodíte. Detailní znalosti k jednotlivým oblastem profese si pak můžete samostatně studovat buď z našich volně dostupných materiálů na webu nebo na doplňkových kurzech nebo Vás prostě "naučí praxe" a "chození po obchodech a muzeích a výstavách a veletrzích". Přímo Váš umělecký talent neřešíme ... to necháme na Vás ... ale pomůžeme Vám si ujasnit, zda máte pro profesi předpoklady tím, že s Vámi zpracujeme pár projektů a společně je probereme. Uvidíte, zda Vás těší konstrukční skici, prostorové přemýšlení, kombinování barev, tvarů a vzorů ... Umělecký talent (tzn. "jak dobrý kreativec" jste) si pak nechte spíše zhodnotit v uměleckých kruzích ... např. na UMPRUM, kam se můžete přihlásit na přijímací řízení i ve vyšším věku a jeho výsledky Vám dají představu, kde si stojíte.

 

Kurz probíhá vždy v SOBOTU A NEDĚLI - JE VÍKENDOVÝ ... harmonogram dne je tento:

→ příchod do učebny - od 9:30

→ start výuky / programu - 10:00

→ obědová pauza - 12:30 - 13:00

→ konec společného programu - 15:30

→ prostor pro dotazy, konzultace - 15:30 - 16:00

 

14Kurz odstartujeme ve středu 27. října 2018 měsíční PŘÍPRAVKOU. 

Přípravka je distanční ... studujete z domova pomocí naší webové aplikace, která Vás provede zadanými tématy a zajistí, že si i pročtenou látku procvičíte a v závěrečném zábavném kvízu zopakujete.

Přípravka je zaměřena na problematiku ERGONOMIE ... základních znalostí o rozměrech v interiéru ... potřebujeme, abyste do kurzu vstoupil/a již informačně vybaven/a těmito základy. Chcete-li si uělat představu o tématech ... klikněte SEM.

Celkově budete na projití všech témat potřebovat 10 hodin čistého času (v době mezi 27. 10. a 23. 11. 2018).

 

15Termíny setkání jsou pak tyto:

 

→   24. - 25. listopadu 2018 


PRVNÍ DEN


Přinesete si své počítače ... je třeba mít vlastní notebook S MYŠÍ, na který si budete moci nainstalovat program Sketch Up ... jsou dvě možnosti: buď si stáhnete FREE verzi volně dostupnou na webu, nebo Vám dopředu pořídíme studentskou licenci profesionálního programu na 1 rok ... za příplatek 1 800 Kč.

 

Vytvoříme z vás dvojice, které budou výkonnostně na podobné úrovni ... někdo je s počtačem více kamarád, někdo méně ... ke každé dvojici "dodáme" jednoho "konzultanta" (naši šikovnou absolventku) a projdeme si základy programu.


Na konci dne (14:00 - 15:30) si uděláme malé cvičeníčko na PLÁNOVÁNÍ PROSTORU ... v ruce (tužka, papír, poměrové pravítko - to Vám zůstává)


DRUHÝ DEN


Rozdělíme si Vás do skupin po čtyřech (sestavíme stoly do hnízd) a ke každé takovéto skupince přidělíme jednoho lektora, který se skupinkou zpracuje model jednoduché místnosti (stěny, okna, dveře, pohovka, stůl).


Po obědě si uděláme stylovou koncepci k místnosti ... pomocí internetu si vyberete zboží a naučíme se zaznamenat Vaše nápady elektronicky.


Na konci dne (14:00 - 15:15) Vám ukážeme, jak se model ve Sketch Upu používá při tvorbě výstupů interiérového designéra. Zajímá-li Vás to již dnes ... klikněte SEM.

 

V 15:15 Vám rozdáme a okomentujeme podklady k dobrovolnému domácímu úkolu ... model místnosti v SU.

 

 

→  15. - 16. prosince 2018 

 

PRVNÍ DEN

 

Přinesete si své počítače ... je třeba mít vlastní notebook S MYŠÍ, na kterém budete mít nainstalovaný program Sketch Up od minula. Dopoledne probíhají individuální konzultace ke Sketch Upu. Kdo nekonzultuje (počet konzultantů není 1:1), pracuje na projektu, který si zadáme v době od 10:00 do 10:45.


Odpoledne (13:00 - 15:30) zahájíme sérii přednášek o materiálech v interiéru (dřevo a jeho napodobeniny, keramická dlažba a obklady, podlahové krytiny a stěrky, materiál pro vany (litý mramor vs. akrylát), sklo na obklad stěn, tapěty, textil ... 

 

DRUHÝ DEN

 

Celý den pokračujeme v přednáškách o materiálech v interiéru.

 

Na konci dne (14:00 - 15:00) Vám ukážeme, jak počítat spotřebu tapet na stěnu a textilu a okenní dekorace.

 

V 15:00 Vám rozdáme a okomentujeme podklady k dobrovolnému domácímu úkolu ... materiáově barevné schéma interiéru.

 

 

→  12. - 13. ledna 2019

 

PRVNÍ DEN


Pokračují přednášky o materiálech v interiéru. 


DRUHÝ DEN


Zahájíme trénink skici ... pro situace, kdy stojíme na startu projektu a tudíž není vhodné předkládat počítačovou vizualizaci, stačí prostorový návrh a rozložení materiálů pouze skicovat. Tento den je věnován 3D skice.

 


V mezidobí si zájemci budou kreslit a na jejich tvorbu se podíváme 2. 2. od 15:30 do 16:00.

 

 


→  2. - 3. unora 2019

 

PRVNÍ DEN


Přineseme Vám mnoho vzorníků textilu, tapet, dřevodekorů a výmalby a Vy z nich budete sestavovat stylové koncepce pro své miniprojekty. Vaši práci budeme fotit a tisknout a naučíme se i dělat si poznámky do uceleného a prezentace schopného zápisu. 


DRUHÝ DEN


Tento den je věnován tvorbě vzorkovnice a výstupu s půdorysem. Naučíme se připravit si podklady pro tisk a aranže při lepení ... pro případy, že chceme naznačit i textury formou vzorků.

 


V mezidobí si zájemci zpracují koláž pro vlastní domov a na jejich tvorbu se podíváme 23. 2. od 15:30 do 16:00.

 

 


→  23. - 24. února 2019

 

PRVNÍ DEN

 

Budeme trénovat klientský rozhovor na startu projektu - my Vám vždy představíme situaci ... zprostředkujeme požadavky klienta a budeme si říkat, co se ptát a co si domlouvat.

Odpoledne si projdeme cenotvorbu a marktingovou prezentaci interiérového designéra.

 

DRUHÝ DEN

 

Tento den budeme věnovat přemýšlení a diskusi o tom, jak velká laťka je skutečně profesionální interiérový designér ... co vše musí umět a jaké cesty k takové způsobilosti vedou. Též si povíme o stavu českého trhu s návrhy interiérů a alternativách zahájení ppodnikání v této oblasti.

Navštíví nás též několik našich úspěšných absolventek a podělí se s námi o své zkušenosti.


Na konci dne (15:30 - 16:00) si zadáme projekt pro mezidobí - definici vlastní business strategie ... parametry zakázek ... můj postup.

 


V mezidobí si zájemci zpracují projekt pro mezidobí a na jejich výstup se podíváme 23. 3. od 15:30 do 16:00, případně 24. 3. ve stejném čase.


 

→  23. - 24. března 2019

  

PRVNÍ DEN

  

Budeme zpracovávat detailní technické výstupy ... od nás bude vše předpřipravené, Vy si to jen sestavíte na místě podle sebe. Též si ukážeme mnoho příkladů, jak věci v návrhu komunikovat na papíře. Též se pověnujeme rozpočtům - např. na podlahy či na keramické obklady.

  

 

DRUHÝ DEN

 

Tento den se budeme věnovat typologii interiérových stylů ... tento test nepovažujeme za "dostatečně akurátní":) a tyto popisy také úplně nekorespondují s naším pohledem na věc:

DECOLAND WEB

STYL A INTERIÉR

HAROLDOVÁ

 
MY NA TO PŮJDEME přeci jen VÍCE VĚDECKY:) a vezmeme v potaz rysy osobnosti člověka (v psychologii jsou totiž někdy věci zakukleně schované a člověka na první pohled nenapadnou) a jeho životní zkušenost. Též si každý vytvoříte popis svého osobního - na míru šitého - stylu.
 
Pro představu o tom, jak se někdy jeden aspektu psychologie stylu ... barva ... rozebírá - mrkněte SEM. Takhle na to nepůjdeme, nebojte:) A barevné kombinace Vám též budeme ukazovat jinaké:) Není přímá závislost mezi nějakým osobnostním profilem, který nám vyjde v testu a stylem, který se nám líbí. Ale styl má určité atributy a jejich preference lze u člověka vysledovat.
 

 
 
Přihlašování probíhá tak, že při úhradě školného do 30. září 2018 ... činí účastnický poplatek 24 460 Kč bez DPH. 
 
Od 1. října platí, že se účastnický poplatek navyšuje o 10% a školné je třeba uhradit do 26. října 2018.
 
V případě platby na splátky funguje harmonogram takto:
→  účastnický poplatek se navyšuje o 20%
→  záloha se nehradí
→  celkově je 6 stejně vysokých splátek a první splátka se hradí do 30. září 2018 (další pak do: 31.10., 30.11., 31.12., 31.1., 28.2.)
→  tato forma úhrady počítá s tím, že si můžete studium v polovině rozmyslet a již se nedostavit ... proto ten příplatek 20% ... je to vlastně cena za otevřená zadní vrátka:)
 
 
V případě, že se nebudete moci některého dne výuky zúčastnit, stačí přinést potvrzení od lékaře či nějakou formu doložení smutné, nepříjemné či jinak složité události v rodině či zaměstnání a za každý absentovaný den Vám vrátíme 1000 Kč. Na půlky dnů se tato nabídka nevztahuje:) ... pouze na celé dny a pouze na nečekané stresové situace. Když Vás manžel nečekaně vytáhne na Valentýnský zájezd do Barcelony, tak to není stresová nečekaná situace ... je sice nečekaná, ale ne stresová ... takže na tu se náhrada nevztahuje:)
 


Na závěr studia obdržíte CERTIFIKÁT O ABSOLVOVÁNÍ - podmínkou jeho získání je docházka maximálně s absencí na dvou (2) celých dnech výuky.

am03 

 

 

 

 

 

 

 

 

MÍSTO KONÁNÍ: myslíme, že Vás přímo nadchneme:)

 

Je to nádherně útulný prostor mezi metrem Křižíkova a Florenc.

 

V "obýváčku" budeme mít k dispozici nápoje a křesla. Káva, čaj a voda je v ceně kurzu.

 

Obědy pořešíme tak, že si buď přinesete svoji vlastní krabičku nebo Vám objednáme dovoz od této firmy. Máme zkušenost, že za 150 Kč lze základní oběd pořídit a až zjistíme Vaše stravovací preference tak vytvoříme menu, které uspokojí všechny typy potřeb lidí ve třídě. Dovozné ve výši 500 Kč, které si firma účtuje, hradíme my. Obědy si každý hradí sám.

 

 

am02

  

Registrační formulář
  1. Formulář se vztahuje k produktu, který JE POPSÁN VÝŠE. Není tedy třeba zadávat jeho specifikaci.

    Osobní údaje studenta

  2. Titul
    Políčko nevyplněno správně
  3. Jméno
    Políčko nevyplněno správně
  4. Příjmení
    Políčko nevyplněno správně
  5. e-mail
    Políčko nevyplněno správně
  6. Adresa pro doručování poštovních zásilek
    Políčko nevyplněno správně
  7. Telefonní čislo
    Políčko nevyplněno správně
  8. Poznámka
    Invalid Input
  9. Pokud chcete vystavit daňový doklad na firmu, prosíme uveďte fakturační údaje.

  10. Jméno firmy
    Políčko nevyplněno správně
  11. Adresa sídla firmy
    Políčko nevyplněno správně
  12. Políčko nevyplněno správně
  13. DIČ
    Políčko nevyplněno správně
  14. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře zároveň souhlasím s tím, že DesignŠkola smí moje osobní údaje, včetně elektronických údajů, elektronické pošty a telefonního čísla využívat i v souvislosti se založením databáze účastníků kurzů pořádaných DesignŠkolou, pro zpracování statistických údajů pro potřeby DesignŠkoly a za účelem možného zasílání obchodních sdělení či propagačních materiálů DesignŠkoly a/nebo jejích obchodních partnerů. Souhlas je tímto udělěn na dobu neurčitou s možností tento souhlas kdykoli odvolat písemným sdělením o jeho odvolání učiněným na adresu DesignŠkoly. V případě porušení závazku DesignŠkoly vyplývající ze zák. č. 101/2000 Sb. je zájemce oprávněn požadovat vysvětlení a odstranění protiprávního vztahu.

    Políčko nevyplněno správně
Pokud máte přihlašovací údaje k "Přihlášení pro studenty" (uživatelské jméno a heslo) níže, doporučujeme se před registrací ke studiu přihlásit, protože pak budou Vaše osobní údaje v registračním formuláři předvyplněné.