Když vybíráme barvu, vzor či texturu ... na co si dát pozor

Úterý 12. března 2019, 9:00 - 12:00 hodin, účastnický poplatek činí 1 400 Kč.

Terminy:

Datum zahájení: 12. březen 2019

Datum ukončení: 12. březen 2019

Popis:

2Tento kurz je připraven tak, aby Vás za 3 hodiny seznámil se všemi úskalími, které Vás mohou potkat při výběru jednotlivých prvků interiérů. Odbornost interiérového designéra nespočívá jen ve schopnosti kreslit či ve znalosti eronomie ... je třeba mít i velkou představivost o efektu zvolených prvků. Může to znít až nedosažitelně ... "jak se proboha mám naučit si představit tapetu na stěně jen z jedné stránky ve vzorníku či jen z fotografie na webu" ... dobrá zpráva zní: jde to ... jen je třeba vědět, na co si dát pozor a jak si pomoci, aby odhad reálného efektu byl co nejpřesnější. 

 

Když vybíráme barvu na stěnu, máme většinou k dispozici jen malý obdélníček barvy ve vzorníku či pohlednicový formát vytištěné barvy. Oba tyto podklady nejsou dostatečné k tomu, aby si nezkušený člvoěk udělal dobroou představu o budoucí podobě barvy na stěně. 

 

Barvy jsou totiž "pěkné mršky" a v malé ploše většinou nevyjeví celou svou podstatu ... např. mnohé krémy až ve větší ploše ukáží, že jsou zabarvené do růžova, mnohé růžové až na stěně ukáží, že jsou vlastně lososové a naopak. Zkušeností s volbou příliš syté a intenzivní barvy na stěnu, která "až strašila" jste možná ve svém okolí či na vlastní kůži též zaznamenali.

 

Neméně "zlobivé" jsou pak textury ... u textilu i u dřevodekorů. Je velmi důležité si umět představit (své oko k tomu natrénovat), jak bude daná textura vypadat v ploše. Malý vzorek či nedejbože fotografie věru nestačí.

 

Celkově se Vás budeme na kurzu snažit přesvědčit, abyste k výběru materiálů a barev pro svůj interiér používali co nejvíce reálné vzorky a to dokonce v dostatečných velikostech + jste si vyhledávali na internetu fotografie, ze kterých můžete odhadnout "zrnitost" textury, výraznost vzoru apod.

 

Bavit se budeme i  o vzorech na tapetách. Jak zvolit správnou míru "výraznosti" i barev, i ornamentu ... abyste dosáhli kýženého efektu. 

 

Rozdíl mezi designérem a esteticky talentovaným amatérem je v tom, že designér umí DOPŘEDU ODHADNOUT, jak budou použité prvky fungovat dohoromady v reálu. Amatér to umí poznat, až když je to "hotovo" a umí říct, zda je to sladěné dobře. Ale dopředu to netuší. Císařovna Sissi prý říkávala: "Neptejte se mě dopředu, co tam dát. To neumím rozhodnout. Zeptejte se, až to bude hotové ... to Vám to odborně zkritizuji pečlivě, neb když je to hotové, tak to velmi dobře cítítm, zda je to "to ono" - na to talent mám, dopředu ne."

 

Součástí kurzu je i spousta tipů, kde všude sbírat vzorky a podpůrné informace k dobré volbě. 

 

KURZ JE DOPOLEDNÍ ... ZAČÍNÁ V 9:00 HODIN RÁNO A KONČÍ VE 12:00 HODIN.

 

V rámci kurzu obdržíte ukázky vzorečků různých materiálů, spolu s popisky, čím se vyznačují, kde skrývají úskalí špatného odhadu efektu. Dále Vás vybavíme seznamem vwebových adres, které Vám pomohou si jednotlivé prvky lépe představit v reálu.

 

Kapacita kurzu je 9 osob. 

 

5

 

 

bed05 height1

 ilustrativtriangle

 height2

office2

  appendix1

 br1

  

Registrační formulář
 1. Formulář se vztahuje k produktu, který JE POPSÁN VÝŠE. Není tedy třeba zadávat jeho specifikaci.

  Osobní údaje studenta

 2. Titul
  Políčko nevyplněno správně
 3. Jméno
  Políčko nevyplněno správně
 4. Příjmení
  Políčko nevyplněno správně
 5. e-mail
  Políčko nevyplněno správně
 6. Adresa pro doručování poštovních zásilek
  Políčko nevyplněno správně
 7. Telefonní čislo
  Políčko nevyplněno správně
 8. Poznámka
  Invalid Input
 9. Pokud chcete vystavit daňový doklad na firmu, prosíme uveďte fakturační údaje.

 10. Jméno firmy
  Políčko nevyplněno správně
 11. Adresa sídla firmy
  Políčko nevyplněno správně
 12. Políčko nevyplněno správně
 13. DIČ
  Políčko nevyplněno správně
 14. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře zároveň souhlasím s tím, že DesignŠkola smí moje osobní údaje, včetně elektronických údajů, elektronické pošty a telefonního čísla využívat i v souvislosti se založením databáze účastníků kurzů pořádaných DesignŠkolou, pro zpracování statistických údajů pro potřeby DesignŠkoly a za účelem možného zasílání obchodních sdělení či propagačních materiálů DesignŠkoly a/nebo jejích obchodních partnerů. Souhlas je tímto udělěn na dobu neurčitou s možností tento souhlas kdykoli odvolat písemným sdělením o jeho odvolání učiněným na adresu DesignŠkoly. V případě porušení závazku DesignŠkoly vyplývající ze zák. č. 101/2000 Sb. je zájemce oprávněn požadovat vysvětlení a odstranění protiprávního vztahu.

  Políčko nevyplněno správně
Pokud máte přihlašovací údaje k "Přihlášení pro studenty" (uživatelské jméno a heslo) níže, doporučujeme se před registrací ke studiu přihlásit, protože pak budou Vaše osobní údaje v registračním formuláři předvyplněné.