Harmonická a kontrastní kombinace

 


 

Na obrázcích vidíte dvě hromádky. obě byly vytvořeny pro dvojici dřevin - buk a třešeň. Buk je růžovo oranžový a třešeň je načervenalá - tedy se jedná o neutrály (na dřevinu poměrně syté neutrály), které mají za matky oranžovou a červenou - dvě sousedky na kruhu (v té úplně nejteplejší sekci).

 

První hromádka obsahuje zelenotyrkysový akcent - podíváme-li se na umělecký kruh, vidíme, že proti oranžové je tyrkysová. Proti tyrkysové jdoucí do zelenkava je pak oranžová jdoucí do červena. Schéma první hromádky tedy představuje konstrast sytého akcentu s neutrály, jejichž matky stojí na kruhu proti tomuto akcentu. Krémový a běžový vzorek pak jen doplňuje schéma o "krotké" jasové skoky v oblasti teplých neutrálů. Větší podíl světlé barvy schéma modernizuje - odlehčuje.

 

Druhá hromádka pak pracuje s harmonií - akcentem je čistá oranžová v plné sytosti - tedy se jedná o vztah netrál a jeho matka jako akcent. Světlé barvy jsou totožné jako u první hromádky - velmi jasné nezešedlé (tedy spíše teplé) krémy, které ale nejsou do vanilky a drží si bělavou svěžest.

 

 

samples