Adéla Štěpánková

 ob4


  

Adéla (*1975) je původní profesí je marketingová specialistka, ale od jednatřiceti let ji přetáhl interiérový design.

 

Sama o tom píše: "Když jsem se po škole rozhodovala o tom, co dál, přitahovalo mě tehdy oboje - marketing i výtvarno. Marketing byl u nás ale zcela nová disciplína, akční. Navíc jsem dostala příležitost v zahraniční společnosti zastupující trendové značky, byla jsem mladá, lákalo mě to víc než rozjíždět svůj vlastní byznys. S odstupem času je mi jasné, že to byla neocenitelná škola pro život.

 

Impulzem pro "přecvaknutí" k výtvarnu / designu byla změna mojí životní situace a poznání, že marketing s rodinou není úplně časově slučitelný. A objevil se prostor pro moji vášeň pro interiéry. Už odmalička mě obklopovaly netradiční a inspirativní interiéry, ve kterých jsem se cítila příjemně. Začala jsem si z cest jako suvenýr vozit časopisy o interiérech. Jako asi každý, nejprve jsem se chtěla vyřádit ve svém prvním bydlení, ale narazila jsem na představy svého tehdejšího přítele, jemuž byt patřil. Z přítele se stal manžel a na své představy o interéru rezignoval. Z koníčka se stala profese a vedle našeho domu jsem vybudovala vlastní ateliér.

 

Moje, vlastně naše, první vlastní bydlení jsem realizovala podle svých snů. A nakonec jsem časem zjistila, že i manžel je na něj, řekla bych, dostatečně pyšný a navíc mi řemeslně pomáhá naplňovat mé představy a nápady jako třeba repasi starého příborníku. Náš interiér se stal i jednou z inspirací čtenářů časopisu Moderní byt a Bydlení. 

 

Vždycky mně víc přitahovaly obrázky v zahraničních časopisech - ve stylu provensálských a toskánských vil, než hranaté moderní interiéry s lesklými nebo betonovými povrchy. I když jednu dobu jsem se nemohla rozhodnout, který styl si pustím domů. Zvítězila obliba přírodních materiálů , i když jsem rozhodně nechtěla, aby místnosti působily romanticky, roztomile, přejemněle. Taky jsem si chtěla vyzkoušet práci jen s neutrálními barvami a vytvořit koncept složený převážně ze světlých barev a dokázat, že i bílá umí udělat stylový dojem. Výsledkem je přírodní interiér s prvky folkloru, který mám mimochodem dost ráda, a zkombinovaný ze starších a nových věcí, jako je hranatý konferenční stolek nebo komoda pod televizí. Možná to vypadá, že se nové moderní věci do tohoto stylu nehodí, ale pro mě je to potřeba - pro odlehčení stylu. Protože zase takový romantik nejsem, abych měla všude vyšívané ubrusy a kytičkovanou pohovku.

 

I když bydlet v menším provensálském zámečku by mi asi nevadilo:)"

 

Adéla představuje prototyp ženy, která si vytkla za cíl skloubit péči o rodinu s vlastní kariérou, chce být svojí paní, chce mít flexibilní pracovní dobu a daří se jí to.