Kdo stojí za DesignŠkolou? Kdo tvoří její náplň?

 


 

baraadelin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DesignŠkola - to je v dnešní době nejvíce Barbara Venter (vlevo nahoře) a Adéla Štěpánková (vpravo nahoře). Jsou to sestřenice a 12 let též velmi blízké spolupracovnice. Třetí klíčovou postavou DesignŠkoly je sestra Barbary - Dorotea Vejmelková (dříve Landová).

 

ob5

Dora (na fotografii vlevo se synem Toníčkem na ruce a s dcerou Dorinkou před sebou - povšimněte si, že látku na šaty má Dorinka stejnou jako teta Bára výše ... proč? ... to se dozvíte za chviličku:) spolu s Barbarou DesignŠkolu v roce 2006 zakládala a Adéla se stala členkou týmu hned o chvilku později.


Všechny tři fotografie, stejně jako všechny ostatní níže, pocházejí z relativně čerstvé, velmi důležité události naší rodiny - svatby bratra Báry a Dory. A nám připadá, že když Vám zde dáme nahlédnout do našeho rodinného soukromí, tak se Vám vlastně představíme velmi důkladně a efektivně ... protože MY JSME RODINNÁ FIRMA a jsou pro nás důležité vztahy ... a SVATBA ... to je ...


a) událost oslavující sounáležitost lidí (a kurzy jsou hodně o tom - BÝT SPOLU, vzájemně se inspirovat, podporovat ...),


b) událost, kde jde o krásu velmi moc (a kdo tvrdí, že interiérový design je jen o funkci - není náš kamarád:) Podle nás je o skloubení funkce a krásy tak, aby krása neutrpěla.

 

Takže - pocit sounáležitosti spolu s krásou prostředí, ve kterém tráví lidé svůj čas ... to jsou pro nás nesmírně důležité věci a bereme je HODNĚ VÁŽNĚ. Na svatbě Oňi jsme se organizačně vyřádily, jak je nám vlastní - neb kurzy DesignŠkoly nejsou jediným produktem naší organizační posedlosti. A věnovaly jsme jejímu aranžmá tolik vášně, jako jí věnujeme DesignŠkole - našemu dítěti - do kterého jsme investovaly převeliké množství péče, úsilí a lásky.


DesignŠkolu jsme zakládaly s cílem otevřít cestu k designu všem, kdo jsou stejně jako my poháněni touhou po kráse. Na startu DesignŠkoly jsme pořádaly zájezdy do Velké Británie, kde jsme studovaly - vařily svým studentkám v nočních košilích snídaně u AGA sporáku v pronajaté admirálské vile, tahaly své studentky po našich nejmilejších obchodech na King´s Road v Chelsea ...DesignŠkolu jsme totiž zpočátku brali hlavně jako zábavný klub pro spřízněné duše - které si nás našly, protože jsou jako my:) Po čase jsme zase chtěli nasadit vysokou laťku profesionality a studium se stalo "velmi intenzivní a na výkon orientované"... 

 

DesignŠkola se sice za těch 12 let velmi proměnila a vyvinula, ale my uvnitř zůstáváme poměrně dost stejné. Přijměte tedy nyní pozvání do našeho soukromého světa, věříme, že takto nás poznáte nelépe ...


ob9Svatba se konala doma a tudíž jsme si "zdobily samy" a rovnou se Vám přiznáme, že dekorování považujeme za plnohodnotnou součást interiérového designu a slova "dekoratér" se vůbec neštítíme.


Na trávníku vidíte bílé, ratanové kouličky, které lemovaly trasu svatebčanů k "oltáři" na louce. Na větvích visely pompomy - celý aranž v zelenobílé, neboť nevěsta si přála "nebarevnou svatbu".


Šipky vyráběl Barbařin manžel - solilit natřený tabulovou černí ... veškerý materiál dodal oblíbený Hornbach. Šipky Eric natíral na stole v altánu, stole pokrytém bílým, lněným  ubrusem. Když to Barbara zjistila, málem ho zabila.


Ale to nebylo všechno - šipka má zezadu špalíček, kterým je spojena s tyčkou, neb Barbara si přála, aby se do tabulky nevrtaly díry, aby ji to nehyzdilo... V den svatby u snídaně Barbara začuchá, neb cítí Chemopren, a to jí kazí požitek z meruňkové marmelády. A světe div se, chemopren zasychá na šipce přímo v obýváku - na starožitném stole opraveném za 20 tisíc, který Bára dostala od rodičů k narozeninám.


ob11Kromě dekorování cesty na "obřadní místo" jsme měli na starosti též "pivní sety" ... typické sezení na zahradních svatbách. Náš cíl byl - pojmout je venkovsky v duchu současného trendu:)


Barbara na fotografii vlevo není zrovna moc kočka, i když má na sobě svůj hlavní kostým dne - oděv prodavačky zmrzliny (za chvíli uvidíte i stánek, kde bude časem operovat) - v tuhle chvíli uříceně vybaluje své hodovní propriety - běhouny, které nakoupila v Tchibu, Ikee a na Fleru - první dva stoly měly tu čest být vyzdobeny ručně háčkovanými dečkami. Ty ale "vyžraly" půlku rozpočtu, takže zbytek musel být doplněn ekonomicky:) přesto v duchu koncepce:) díky díky Tchibo e-shopu a Ikeo, že jste měli velmi vhodné a cenově dostupné kousky.


Na prvních, nejnačančanějších, stolech jsou vázy z IKEA (79 Kč / kus) ve stylu starodávných lahví na mléko. Kolem hrdla mají háčkovanou pentli a na dně velmi jemný píseček - jmenuje se to "koupel pro činčily" a poradil nám to náš dvorní florista (kupuje se to ve Zverimexu:) Další stoly dostaly "už jen" skleněné džbány. Ve vázách a džbánech jsou hortenzie a divoký kmín ... hortenzie nařezané na zahradě, kmín nasbíraný na lukách v okolí.Na vysokých stolcích před stodolou jsou pak minivázičky z IKEA po patnácti korunách a v nich je mech a kolem hrdla mají zelenobílou papírovou girlandu na drátku. 

 

Velkou pomocí realizačnímu týmu byly dcery Adély - Ema a Jůla - na obrázku vpravo pomáhají s distribucí váz.


ob12

 

ob8NYNÍ PROSÍME O OBDIVNÉ VÝKŘIKY:) ... ZAHAJUJEME PŘEDSTAVENÍ NAŠÍ HLAVNÍ HRAČKY ... zmrzlinového stánku, pro který si Bára s Dorinkou nechaly ušít stejné šaty - model "ŽENA ZA PULTEM". Dorince tento typ módy sluší mnohem více, než Báře:)


Nechtělo se nám platit 7 000 Kč za pronájem opravdového zmrzlinového stánku s chlazením ... a tak jsme si vymysleli úspornou variantu:)


Samozřejmě jsme netušili, že absenci chlazení 30 kg ledu nenahradí, a tak se stalo, že se nám pár litrů zmrzliny Angelato rozteklo na kaši.


Kdyby to byla nějaká obyčejná, líto by nám to moc nebylo, ale že to byla tahle - ta nej nej v celé Praze - tak jsme i tu kaši vrhli zpátky do mrazáku a "uschovali pro pozdější časy".


Tři barevné kyblíky jsou od téhle firmy a líbí se nám snad úplně všechno, co vyrábějí.


"Provence" stolek je ze Snellu (ten máme už 14 let).


Ozdoby na vratech jsou z různých obchodů:

... Bonami (girlanda)

... Westwing (kouličky)

... různé svatební eshopy (kouličky zvané "honeycomb")

... žlutá organza je z látek Mráz

... papírové zmrzlinky v kornoutku jsou z Butlers (výprodej - kus za 19 Kč)


No a z toho, jakou péči jsme dali zmrzlinovému stánku, si můžete udělat dobrou představu o tom, že asi nejsme úplně normální a že detail je pro nás "vesmírně" důležitý:) a hlavně, že si rádi HRAJEME!ob18

ob14Na správnou teplotu ledu před slavnostním vynesením zmrzlin z domu dohlíží Adélin manžel Petr:)

 

A protože jsme ženy praktické a zorganizované:) ... tak pod kyblíky máme "nádrže" čerstvé vody na výměnu do "čističe" kleštiček a úpravný "odpadkáč":)

 

Na stolku vedle zmrzlinového stánku jsou bezové limči pro děti ... s pruhovanými brčky, mátou ze zahrady a samozřejmě s nakrájeným citrónem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ob7

Na plotě visí bílé šifonové závoje - materiál dodala firma Látky Mráz a maminka nám je ušila do nekonečného rukávce. Nad každým vrcholem girlandy se skví textilní kytička:)


A tady už se vyhlíží první hosté - je to takový zvláštní pocit ...


UŽ TO ZAČALO ...!


Všimněte si, že Dorinka a Jůla zkoumavě prohlíží první pár, který dorazil ... dosti podobně, jako si asi tygr prohlíží králíka ... již brzy budou našimi prvními obětmi ... cílem totiž je NARVAT JIM ZMRZLINU ... TEĎ HNED! Prostě se neumíme ve svém nadšení ovládnout:)


ob15

Hlavní správkyně stánku už vítá první hosty a jedním z nich je Dořin manžel Antonín, který zvolil self-service ... vyzkoušet si práci s kleštičkami je vlastně taky zážitek.


ob2

ob24
ob10Takže hosté si již nahoře užívají uvítací nápoje a zmrzku a dole na louce vrcholí přípravy na svatební obřad.


"Oblečky" na židle "přijely" až na poslední chvíli a teď je třeba na každou židli dát organzu a kytičku růží. Tohle už je trochu moc adrenalin a Bára už odpadla, tuhle část agendy (mělo se to dělat dopoledne) už teď při práci s roztékající se zmrzlinou nezvládá. Naštěstí Adéla je ještě příčetná a tak vezme děti a manžela a jdou na to. Samozřejmě v kontextu vyšších věcí v životě jsou nějaké kytičky na židlích naprosto nepodstatné, ale bez nich by to stejně nebylo "vončo":)

 

Slavobránu a stoly měla na starosti maminka a ta je drsná žena - žádné strachy z deště - takže vše kromě tří běloskvoucích ubrusů bylo již připraveno předchozího dne. Před obřadem rozprostřela vyšívaný etamín a byla hotová.

 

IMG 4662ob16

 

 

 

A už je to tady ... zde přichází nevěsta ...

 

 

 

 

 

 

Před nevěstou Dorinka rozhazuje růžové okvětní lístky (převlékla si šat prodavačky zmrzliny za letní květovaný úbor:)

 

ob21KONEC POHÁDKY:) 

 

A tady dole jěště pohled do párty stodoly a na hodovní stůl s milými hosty:)

 

Tak a teď už nás znáte, jak své boty!

 

ob19

ob25