Kudy tedy vedou ty řezy?

 


 

strasnice2Řez A vede linií za zády jídelních židlí u okna a dívá se po směru své šipky ... tedy na pohovku.

 

Když se zadíváte na řez A pozorně, všimnete si, že je v něm chyba. Abychom viděli bok pohovky, která je čelem k televizi, museli bychom řez vést blíže k pohovce (aby nám nepřekážela ve výhledu stěna).

 

Druhá věc je, že pokud by řez A byl opravdu veden za zády židlí, které mají výhled na krb, pak bychom je museli v řezu vidět - tam ale vidíme jen ty židle, které se dívají na stěnu s oknem.

 

Třetí věc je, že v řezu B vidíme i křesílka v čele stolu, ta v řezu A chybí - i když na půdorysu jsou uvedena.

 

Tohle se lidem stává, když v modelu Sketch Upu nechtějí řez provést skutečně v tom místě, které deklarují ... to by totiž mohlo ukázat "vnitřnosti"  nebo něco zakrýt. Jeden náš lektor kdysi studentům při výuce Sketch Upu radíval, aby si při řezání poodjeli mimo pohovku (aby jí neukazovali rozříznutou) či před stěnu, aby stěna nepřekážela ve výhledu ... jenže ... z toho pak plynou tyhle chyby ... a ty jou docela dost trapné ... protože naše profese je "sestřenice" stavařů a ti by se za břicho popadali, kdyby tuhe chybu viděli. A náš image (designérka = panička, fiflena na podpadkách, která ničemu nerozumí - natož technikáliím) se potvrdil:)

 

Řez B je přesnější - jediná chyba je v tom, že pokud bychom skutečně řez vedli přímo pohovkou, pak bychom na řezu neviděli její očalouněný bok, ale "vnitřnosti", které se značí šrafou. Takže ani řez B nebyl veden skutečně tudy, kudy obrázek vlevo ukazuje:)