Řežeme kuchyni

 


 

strasnice10Vedle jídelny je kuchyně - tvoří ji samostatná místnost.

 

Vpravo ji vidíte v ptačí perspektivě - s velkým lustrem uprostřed (to šedé kolečko). Kuchyně má ostrůvek tvořený dvěma do sebe se nořícími hmotami - jedna je vyšší a poskytuje pracovní plochu, druhá je nižší - slouží jako stůl pro příležitostnou kávu či stolování malých dětí.

 

Podívejte se na řez níže a odhadněte, kudy je veden.

 

Na stěně jsou dveře na balkón, které v půdorysu vidíme na dolní stěně - vpravo od vchodu.

 

Řez zobrazuje baterii dřezu, mezeru mezi pracovní plochou pod oknem a ostrůvkem a zejména řešení ostrůvku, které vidí kuchař/ka, když stojí zády ke sporáku.

 

Na obrázku vpravo si pomyslně udělejte čáru - kud tedy vede řez, který pak vypadá jako obrázek níže?

 

strasnice3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zde jsou pak 3D pohledy na celou místnost (model bez renderu ve Sketch Upu):

 

strasnice12

strasnice13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Možná si říkáte, proč je ten ostůvek tak ošklivý ... no, není to protože by nám to přišlo tak správné ...:) Ale paní klientka trvala na "opravdovém" stolu. My bychom byli raději, kdyby nám důvěřovala a vybrala si raději variantu, kde jsme se inspirovali obrázkem níže. Plocha stolu by kvůli pákovému efektu patrně nemohla být velmi hluboká, ale pro příležitostné drobnější stolování by mohla stačit i hloubka 40 cm. Ale ona nechtěla a barové židle nám též "zaboha" nechtěla dovolit ... takže vznikl tento patvar výše.

 

strasnice14