Letně - podzimní distanční studium o navrhování dispozic a estetické modelaci prostoru - od 4. června 2018

Školné činí 3 000 Kč bez DPH.

Terminy:

Datum zahájení: 4. červen 2018

Datum ukončení: 26. říjen 2019

Popis:

Jak tento program probíhá?

 

Prvořadě je třeba říci, že studium probíhá CELÉ on-line ... pomocí moderních technologií, které jsme postupně zapracovali do naší výuky. Chcete-li vidět, jak vypadá naše zpracování jednotlivých témat, mrkněte SEM.

 

K efektivní účasti ve studiu je třeba mít stabilní internetové připojení přes počítač. Někdy se lidem děje, že si nevšimnou, že jejich děti stahují filmy či manželé streamují NHL ... to pak může propojka s námi haprovat.

 

Tablet či dokonce telefon OPRAVDU nestačí. Na těchto zařízení si lze dobře prohlížet věci, ale ne už stahovat fotografie do koláže či jakkoliv s informacemi nakládat.

 

A druhá věc, kterou je třeba mít, je TISKÁRNA. Tiskárnu lze dnes zakoupit velmi levně, hlavní náklad jsou vlastně tonery. To, že má tiskárna skener je též výhodné ... můžete naskenovat své výkresy a poslat nám je elektronicky. To by samozřejmě šlo udělat i fotografií z telefonu, ale to není až tak kvalitní "kopie". Jiank formát tiskárny A4 nám stačí úplně v pohodě.

 

V rámci tohoto studia nepracujeme v počítačovém programu Sketch Up ... návrhy dispozic a všechny ostatní výstupy zpracováváme pomocí ruční kresby, které věříme, že je základem opravdu kreativního uvažování. Počítačový program Sketch Up u nás nicméně vyučujeme též ... ale pouze "naživo" ... ve specializovaných kurzech. Pokud máte zájem se od nás naučit Sketch Up, pak vězte, že kurzy na podzim poběží a budou presenční. 3 dny celkem pro získání záklladů a 3 dny pro "vyšší cíle". Máme zkušenost, že tak je to nejlepší. Pokud je někdo technicky výjimečně schopný, tak se dokáže Sketch Up naučit i z online materiálů přímo na stránkách dodavatele ... Jenže většina lidí se s technikou spíš nekamarádí, než kamarádí, takže je pro ně spíše příjemné si to zažít "naživo". Pro výuku Sketch Upu budeme od září používat vlastní počítače, na kterých je nainstalován veškerý potřebný software ... jen znovu upozorňujeme, že tento kurz výuku práce na počítači neobsahuje a že na to je samostatný kurz. V dubnu nabízíme půldenní seznamovačku.

 

Vaše ruční kresba v rámci kurzu vůbec nemusí být nijak skvělá, stačí, že udržíte tužku a dokážete dobře odečíst rozměry z poměrového pravítka. Víc nežádáme:) Pokud budete chtít, poměrové pravítko a základní sadu tužek s fixami Vám pošleme v balíčku první týden kurzu za cenu 500 Kč včetně poštovného a DPH. Pokud máte chuť se s kresebnými technikami seznámit, přijďte v dubnu na půldenní seznamovačku.

  

 

ČASOVÝ PLÁN

 

První čtyři (4) týdny ... tj. od pondělka 4. června do neděle 1. července 2018 budete studovat podklady na webu. Zaměření je: PLÁNOVÁNÍ PROSTORU A VÝKRESOVÁ DOKUMENTACE. Předpokládáme, že Vám to celkově zabere tak 20 hodin a v té časové dotaci je rezerva taková, že to nebude uhoněné studování, ale klidné a hlubinné:) Materiály se objeví na webu komplet všechny hned na začátku.

 

3. nebo 10. července (datum si vyberete Vy) se pak uskuteční on-line workshop (od 10:00 do 12:30). Na jeho základě si pak začnete pracovat na svém projektu ... jeho výsledek nám zašlete do 3. srpna emailem (nafocené, naskenované kresby a koláže).

 

My se Vám k němu ozveme do týdne ... mailem ... črtneme naše úvahy k Vašim nápadům.

 

14. či 21. srpna proběhne druhý on-line workshop (datum opět volíte Vy a opět jede od 10:00 do 12:30) a na jeho základě se pustíme do druhého projektu ... který tentokrát nebude definovaný / zadaný námi ... ale který si zvolíte Vy. 

 

Na tento projekt budete mít časoprostor do 21. září 2018 (opět nám ho zašlete meailem) a my se opět vyjádříme s našimi podněty do týdne.

 

Následuje ponor do větší hloubky a pohrajeme si s kompozicí. 2. října 2018 (od 14:00  do 18:00) se uskuteční třetí on-line workshop a ten bude zaměřen právě na kompozici. Na jeho základě si střihnete sérii kompozičních cvičení, které nám odešlete do 19. října 2018 a my se Vám opět ozveme do týdne.

 

Tím je kurz hotov a kdo s námi bude dělně a zvesela pracovat a do 19. října stihne odevzdat všechny projekty, obdrží od nás DIPLOM, že kurz absolvoval se zdarem. Malá poznámka na okraj: Není to stjený Diplom jako mají absolventi našeho dvouletého semestrálního studia (sice se též honosí slovem Diplom (což je slovo obecné), ale vypadá jinak a má jiný text ... hezký je nicméně též:)

 

UPOZORNĚNÍ: Toto studium nezahrnuje výuku kresby ani modelování v počítači. Též nezahrnuje podnikatelské aspekty práce interiérového designéra. Je zaměřen čistě na NAVRHOVÁNÍ INTERIÉRŮ ... ne na marketing / prodej a ne na proces jednání s klientem v průběhu zakázky. Tato témata se vyučují v samostatných kurzech.

 

 

 furn15

furn16

furn10

furn14

furn9

furn16

furn15

  

Registrační formulář
 1. Formulář se vztahuje k produktu, který JE POPSÁN VÝŠE. Není tedy třeba zadávat jeho specifikaci.

  Osobní údaje studenta

 2. Titul
  Políčko nevyplněno správně
 3. Jméno
  Políčko nevyplněno správně
 4. Příjmení
  Políčko nevyplněno správně
 5. e-mail
  Políčko nevyplněno správně
 6. Adresa pro doručování poštovních zásilek
  Políčko nevyplněno správně
 7. Telefonní čislo
  Políčko nevyplněno správně
 8. Poznámka
  Invalid Input
 9. Pokud chcete vystavit daňový doklad na firmu, prosíme uveďte fakturační údaje.

 10. Jméno firmy
  Políčko nevyplněno správně
 11. Adresa sídla firmy
  Políčko nevyplněno správně
 12. Políčko nevyplněno správně
 13. DIČ
  Políčko nevyplněno správně
 14. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře zároveň souhlasím s tím, že DesignŠkola smí moje osobní údaje, včetně elektronických údajů, elektronické pošty a telefonního čísla využívat i v souvislosti se založením databáze účastníků kurzů pořádaných DesignŠkolou, pro zpracování statistických údajů pro potřeby DesignŠkoly a za účelem možného zasílání obchodních sdělení či propagačních materiálů DesignŠkoly a/nebo jejích obchodních partnerů. Souhlas je tímto udělěn na dobu neurčitou s možností tento souhlas kdykoli odvolat písemným sdělením o jeho odvolání učiněným na adresu DesignŠkoly. V případě porušení závazku DesignŠkoly vyplývající ze zák. č. 101/2000 Sb. je zájemce oprávněn požadovat vysvětlení a odstranění protiprávního vztahu.

  Políčko nevyplněno správně
Pokud máte přihlašovací údaje k "Přihlášení pro studenty" (uživatelské jméno a heslo) níže, doporučujeme se před registrací ke studiu přihlásit, protože pak budou Vaše osobní údaje v registračním formuláři předvyplněné.