Od Markéty Aniolové


 

Dobry den, Barbaro,

 

diky za zpravy z deni v DS. 

 

Pokud Vas zajima muj vyvoj po skole, tak plne pracuji v oboru a snazim se na trhu etablovat. 

 

V lednu jsem mela realizaci kancelari jedne start up firmy, ted dodelavam (faze realizace) dva projekty (rekonstrukce celeho domu v Podebradech, rekonstrukce 3+kk na budejovicke), zaroven jsem zacala delat na dome v brezi (u rican) pro jednu veterinarni rodinku.

rozvijim si sit dodavatelu, podarilo se mi navazat zajimave obchodni kontakty a snazim se budovat/opecovavat vztahy s partnery, se kteryma planuji pracovat do budoucna.

 

Kazdy den (skutecne neustale) cerpam z vyuky DS a je to de facto zaklad me prace. V zadnem pripade bych netvrdila, ze mi skola nic nedala, protoze je to pravy opak. Nastroje jako BM schema, stylotvorba atd jsou uzasne a myslim, ze i klientum se libi a jsou casto prekvapeni, co muzou od designera dostat.

 

Rikam to proto, ze je to nejen denodenni realita, ale take proto, abyste mela zpetnou vazbu z trhu/od absoloventa a nevzdavala to. Jeste jednu vec, muj vlastni postreh z praxe: v zadnem pripade se necitim jako “prostitutka” ci neci onuce, klienti se ke me chovaji hezky, s respektem a nezazila jsem si zatim zadny podraz ci neslusne chovani. Na konci studia jsem nabyla pocitu, ze se nas snazite pripravit na tuto skutecnost, ale me se zatim nedotkla.

 

A zaverem:jsem moc vdecna za to, co me skola naucila a vsechny postupy mi davaji smysl a citim, ze jsou i trhem ocenene. Moc bych si prala, aby DS dale pokracovala a etablovala designery jako samostatnou profesi (lisi se od architektu) a ze v budoucnu pokud si rodina koupi dum/byt tak bude automaticke, ze sahnou po designerovi stejne s takovou automaticnosti, ze se zakoupi interierove dvere :-).

 

Hodne uspechu,

MA

 

http://www.urbaninterior.cz/

 

 

 

 

Od Jany Štěrbové


 

Dobrý den Barbaro,

 

po delší odmlce jsem se rozhodla, že nastal čas Vám ještě jednou poděkovat za perfektní dva roky ve škole, které mne mnohé naučili nejen ohledně designu.

 

Cesta za vlastní firmou je trnitá, ale myslím, že prvotní neduhy se mi snad podařilo překonat a ujasnit si priority kde a jak  a s kým chci pracovat. Musela jsem se také proklestit byrokracií, cenotvorbou, udělat si vlastní procesy práce atd.

 

Zakázky jsou už i nejen z řad přátel a kamarádů, což mi dělá velikou radost, když mě osloví naprosto cizí lidé, že se jim líbila moje práce, kterou někde  u někoho viděli. 

 

V minulých dnech se mi podařilo dokončit prozatím svojí největší zakázku což byla firemní mateřská školka pro IBM v Bratislavě (pár fotek posílám v příloze více jich je na https://www.facebook.com/duhovaskolka ) a doufám, že se mi podařilo přenést do života, věci které jste nás ve škole učili.

 

Já prozatím funguji pouze na facebook Jana Štěrbová studio, ale web. je v plánu.

 

Přeji vám mnoho spokojených a úspěšných absolventů.

 

Hezký den,

 

Jana Štěrbová

 

https://www.facebook.com/pages/Jana-%C5%A0t%C4%9Brbov%C3%A1-studio/1526943367518949

 

 

 

 

Od Blanky Běhounkové


 

Dobrý den Barbaro,

 

tento rok mám jaro k prasknutí, (jsem za něj velmi ráda), optika se povedla, dodělávala jsem k stávajícímu stavu speciální skříňky na čočky a kapičky, fak se musím pochválit, ale i pražáci tuto zakázku odmítli, pro 50 různých krabiček jsem vypočítala ve skříňce rastr, aby krabičky perfektně seděly, kouřilo se mi z hlavy a kalkulačka byla horká. Do toho jsem dodělala dva dětské pokoje v Děčíně, pro mého kamaráda jsem stihla udělat cukrárnu a teď asi tak 14 dní pracuji na bytě, který chce klientka na klíč a musí být do konce června hotový, dnes jsem se byla podívat v něm a dům je z třicátých let, tak i já se snažím v něm prolínat staré i nové věci. Zítra jdu brousit stůl a komody a natírat je do patiny, jsem ve svém živlu. Foto dodám.

 

Také jsem na Vás myslela (jak se vedlo na Kokořínské konferenci), počasí se vám vydařilo a prostředí bylo fantastické, plánovala jste něco na září, ale asi i tohoto setkání se nezúčastním, od 1.9. dělám chatu u nás v horách a také bude na klíč, řemeslníci jsou již připravení a nábytek se bude celý srpen vyrábět a pro dekorace se vydám za hranice.

 

Od 4.7. budu na čtrnáct dní na dovolené v Itálii a tam prolezu kde se co dá, ale pokud Vy byste se chtěla podívat do Teplic a okolí jste srdečně zvána. Jó abych nezapomněla předělávám doma koupelnu se schodištěm a móc se mi to líbí, na zeď jsem zvolila Italskou stěrku a do prostoru vanu a z korianu desku s umyvadlem ta přijde za týden a bude hotovo.

 

Ať se Vám daří jako mě a mějte krásné léto.

 

Váš fanda Blanka

 

http://www.designer-dekorater.cz/products/pension-u-studanky/

 

 

 

 

 

Gabriela Bláhová


 

Před několika lety se mě někdo zeptal po shlédnutí našeho interiéru a exteriéru, zda pracuji jako designérka. Má odpověď byla:  „Ne. Je to můj velký koníček." Záhy jsem si uvědomila, že by nebylo marné proměnit koníček v profesi. Jelikož jsem nechtěla vystupovat jako amatér, začala jsem se zajímat o studium a objevila jsem nabídku DesignŠkoly.

 

Po absolvování několika kurzů, kde jsem si prověřila styl výuky a celkový přístup, bylo rozhodnuto o diplomovém studiu. Již od prvních chvil se mi studium zarylo hluboko pod kůži a design si získal moje srdce i duši. Díky DesignŠkole se mi dostalo mnoho nových znalostí, zkušeností a kontaktů. Ukázali mi směr, jak pracovat profesionálně a dostat se k cíli.

 

Věděla jsem již na začátku, že cesta k cíli nebude jednoduchá, profese designéra není pouze hraní s barvami, materiály, tvary atd., je to obrovská dřina a především velká zodpovědnost. Člověk musí na sobě nepřetržitě pracovat, získávat informace, jelikož se stále objevují nové, zajímavé věci a také klienti jsou rozdílní. A to je na této profesy krásné, žádná nuda a pokud se designér a klient naladí na stejnou notu, vznikne jedinečné dílo.

 

Děkuji celému týmu Designškoly, že se již necítím jako amatér a mohu se profesionálně podílet na jedinečných projektech. Děkuji za správné a odborné nasměrování k dosažení cíle.

 

www.atelier2b.cz

 

 

 

 

Ing. Lenka Kořenská


 

Konečně „ mezi svými" , tak by se dal popsat můj pocit po první hodině v DesignŠkole. Všechny bavilo a zajímalo to stejné co mě. Velice rychle jsem zjistila, že jsem tu správně. Spousta informací, praktických rad, nových kontaktů  –  to bylo přesně to, co jsem hledala a potřebovala pro mé další rozvíjení se v oboru interiérového designu. DesignŠkolu dodnes vnímám jako „mateřskou" základnu, díky které mohu s větší jistotou, znalostmi a  zkušenostmi pracovat jako interiérový designér.

 

http://www.lk-design.cz/

 

 

 

Inka Hajmanová


 

Zistila som, ze najlepsi marketing je skvele doporucenie spokojneho klienta a tato cesta pre mna naozaj vynikajuco funguje. Webovku este nemam, ale fungujem bezproblemovo, prikladam aspon fungl nove vizitky (nazov "inDESIGN" - vymyslela moja mala dcera (3 in 1, in ako interior, in ako " to be in" a tiez in ako zaciatok mojho mena...) - zatial to ma uspech.)

 

Pohádka o životnom sne aneb ...ako som k 2 designovým Oskarom prišla: Na začiatku bolo veľké nadšenie pre interiérový design, impulzom bol týždenný pobyt s DesignŠkolou v Londýne na KLC Design School - v priebehu pár dní na mňa dýchol úžasny designový Londýn a celá jeho nádhera s úplne novým poňatím tvorby ineriéru. A v tom momente som vedela s istotou, že každý človek má v živote robiť to, čo ho neuveriteľne napĺňa ...

 

Prirodzeným pokračovanim a  " třešínkou na dortu " bolo diplomové štúdium na Designškole v Prahe, ktoré pre mňa predstavovalo prechádzku estetičnom, kreativitou, náladovosťou interiéru, cítením farebnosti, vytváraním funkčnosti v ergonomickom koncepte, ale aj skúškou komunikácie a týmovej práce, akceptácie rôznych názorov a inšpirácie nápadmi iných designérov a tým neskonalé otvorenie sa novým prístupom a variabilných možností.

 

Bola to prechádzka postupným dozrievaním, vytriblovaním čistého vkusu a prerodom z nádherne minimalistického poňatia interiérovej tvorby, ktorou som bola na počiatku nadchnutá, až po neskutočné získanie chuti vytvárať niečo absolútne nové, svoje, kombináciu štýlov, poskytujúcu zateplený nadčasový design plný nápadov, krásy a pohody.

 

Štúdium v Designškole bolo aj prechádzkou skvelej nálady a priateľstvami, ktoré v priebehu doby vznikali a tiež skúsenosti ako premeniť svoju víziu do úhľadnej zrozumiteľnej prezentačnej formy, ktorá zaujme a presvedčí, vytvorí komplexný návrh, ktorý bude odrážať cítenie a potreby klientov.

 

....a nakoniec "Dream Comes True" a ja sa venujem presne tomu, čo ma baví , užívam si každý nový projekt -  interiérový design sa stal mojou vášňou a
koníčkom.

 

Vďaka ti, Designškola, za túto príjemnú prechádzku a skvelý štart a uvedenie do života pre prácu s klientom.

 

Designškole prajem všetko naj,naj, naj,  spústu spokojných študentov  a aby si udržala a rozvíjala i naďalej svoj prima spirit, ktorý jej prepožičiavajú jej
hlavné predstaviteľky Barbara a Dorotea.

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

Renata Hofmannová, AAA Barvy


 

Děkuji moc za krásný a plnohodnotný kurz se skvělými průvodci. Jsem nadšená, ač mám hlavu plnou informací, musela jsem sednout k mailu a napsat poděkování.

 

Přeji hodně dalších úspěchů, rozhodně pokud budu pokračovat, půjdu k Vám.

 

http://www.aaabarvypraha.cz/

 

 

 

Petra Šilhánková


 

Musím přiznat, že o studiu na DesignŠkole jsem uvažovala už asi rok dva roky před tím, než přišla ta správná chvíle, a já se k certifikačnímu studiu skutečně přihlásila. Svého zaváhání vůbec nelituji, protože se za tu dobu forma kurzů velmi vyvinula a paní majitelky evidentně neustále pracují na jejím
zlepšování.

Už má první část kurzu na téma ´Ergonomie´ (podle zkušenějších studentů ta nejméně poutavá) neuvěřitelně předčila má očekávání, a to nejen ohledně kvality, ucelenosti a srozumitelnosti podávaných informací, ale i svým zábavným podáním. A tím ještě více prohloubila mé nadšení pro design a interiérovou tvorbu. Jsem vděčná za geniální nápad a odvahu paní Barbary i Dory založit první tohoto druhu u nás specializovanou školu, která, podle mě, zde svou úrovní nemá konkurenci, a přeji jim i dalším studentům hodně štěstí a nevyčerpatelné inspirace pro všechny další projekty.

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Petr Voldřich


 

V oblasti návrhů a realizací interiérů se pohybuji již od roku 2004. V únoru 2010 jsem dokončil certifikační studium DesignŠkoly. Díky tomuto studiu se mi podařilo srovnat mé doposud nabrané zkušenosti, které se týkaly interiérového designu a zároveň rozšířit obzory o nové poznatky a nové interiérové styly. Tímto děkuji DesignŠkole, zejména paní Ing. Barbaře Venter a Doře Landové.

 

 http://www.drevopro.cz/

 

 

Mgr. Jana Antošová


 

 

 

... chtěla jsem poděkovat za možnost účastnit se kurzu "barev v interiéru", bylo to jednak příjemné  setkání lidsky, zajímaví lidé, jako vždy milí lektoři, tentokrát pan Jiří a Tomáš, a samozřejmě mnoho užitečných informací .... 

 

Samostatnou kapitolu tvoří krom profesionálně připravených odborných znalostí i způsob, jakým se snažíte vědomosti zprostředkovat, nápadité formy výuky (krom mnoha jiného i  třeba takový "detail", že se vyučující při občas nutném slovním výkladu po chvíli střídají, aby změnou  hlasu, modulace a osoby,  která přednáší, došlo k obnovení pozornosti).

 

... Kromě toho míváte na  kurzech  velmi uvolněnou atmosféru, bývá legrace, vytváříte podmínky  pro  kreativní setkání lidí, kteří mají společný zájem...

 

Nádherně osvěžující.

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Mgr. Hana Vysloužilová


 

DesignŠkola... určitě na svém místě a rozhodně hodná doporučení, pokud se člověk chce zabývat interiérovým designem a nechce studovat vysokou školu. Pro mne osobně zcela jistě nezbytným předpokladem pro to, abych mohla seriózně nabízet služby interiérového designera a od první minuty se nemusela stydět za rozsah znalostí a kvalitu výstupů. Bez ní bych bezpochyby prošla kratším či delším obdobím, kdy bych vystupovala jako naprostý amatér a zřejmě i ztratila mnoho klientů pro nedostatečnou důvěryhodnost. Samozřejmě že bez souběžného a dalšího vzdělávání, získávání informací a zkušeností po vlastní ose to také nejde, ale bez DesignŠkoly si to ani nedovedu představit. Děkuji DesignŠkole za pevné základy, na nichž dále můžu budovat. A jestli to bude menší bungalov nebo Pálffyho palác – to už bude záležet jen na mně.

 

http://www.varietedesign.cz/

 

 

 

Denisa Palečková


 

Interiéry mě bavily odmalička. Jak co uspořádat, aby to hezky vypadalo, aby se člověk cítil dobře. Studovala jsem základy feng-shui. Snažila se hezky zařídit interiéry, ve kterých jsem bydlela. Měla jsem talent dodat bydlení určité zvlášní kouzlo a šmrnc, ale současně jsem cítila, že mi chybí určitý nadhled a rozhled.

 

Jsem také majitelkou masážního studia a protože jsem nenacházela poradce, který by mi dokázal interiér vkusně a dle mého cítění navrhnout (přála jsem si prosto elegantní a útulný, nicméně jsem narážela na samé příznivce moderny), zaradovala jsem se, když jsem objevila DesignŠkolu. Po několika tematicky laděných víkendech jsem se rozhodla absolvovat Certifikační studium.  Mým prvotním záměrem nebylo, stát se profesionální designérkou - to je pro mě možnost někdy v budoucnu, protože jsem se svou současnou profesí lektorky a majitelky masážního studia velmi spokojená. Interiérový design je ale můj koníček, ve kterém se s radostí realizuji v rámci své profese.

 

Několik měsíců průběžného studia inspirace z DesignŠkoly mě velmi obohatilo na mnoha rovinách. Řekla bych, že do mého života díky tomu ještě více vstoupila estetika, cit pro souvislosti a detail. Něco se pro mě změnilo ve vnímání prostoru a jeho zařizování, rozvinula fantazie a také praktické znalosti: co, jak, kde.

 

Mnoho věcí lze nastudovat z knih, ale díky DesignŠkole přibývá i lidský kontakt, výměna názorů a zkušeností a to, co bych nazvala "terénní lokální znalosti". A i díky tomu jsem se ještě více ponořila do studia knih, návštěv veletrhů a návrhářských butiků u nás i v zahraničí.

 

Velkým obohacením pro mě byl i výlet s Designškolou do Londýna: předtím jsem toto z mnoha pohledů únavné město navzdory mnoha návštěvám neměla ráda, ale po provedení jeho "designovou" čtvrtí South Kensington jsem najednou objevila novou, pro mě velmi atraktivní část Londýna. Můj záměr pro studium na  DesignŠkole - doplnit si znalosti, rozšířit myšlenís ohledem na design a nabyté znalosti realizovat při projektu vlastního masážního studia - se zcela naplnil. Letos dokončujeme nové prostory relaxačního a vzdělávacího centra Tantra Spa, a bez zmíněného certifikačního studia v Designškole by mi patrně z velké části chyběl potřebný rozlet i praktické znalosti. A až se mi trochu uvolní ruce ze současné práce, těším se na vybudování designového obchodního projektu Tantradecor :-)

 

Přeji DesignŠkole a designu v Čechách úspěšný další rozvoj - rozšíření v pestrosti nabídky designu, nápadech a navýšení počtu interiérů, které jsou vkusné, inspirující a povznášející :-)"

 

www.tantraworld.cz  www.tantraspa.cz  www.tantradecor.com 

 

 

 

Jana Šemberová & Tomáš Holub


 

Fakt jsme rádi, ze se v ČR tahle škola objevila! Po celou dobu studia jsme moc oceňovali kvalitu podávaných informací, vstřícný přístup a příjemné zázemí.

 

Rozhodnutí pro vlastní praxi bylo spontánním logickým rozhodnutím, splněním našich dávných snů, touha zúročit nabité znalosti a pokračovat v práci designéra.

 

DesignŠkola pro nás znamenala velký zlom v životě, jsme vděčni všem jejím představitelům za možnost vystudovat kvalitní školu a začít se realizovat v této prestižní profesi.

 

Jana Šemberová & Tomáš Holub

STUDIO UP!

http://www.upstudio.cz/home/

 

 

 

 

Kokořínská konference


 

Takto jsme měly naplánovaný program: 

 

Sobota 6.7.2015

 

10.00 - 10.30 Úvod a přivítání, organizace -  Rosypálková Vlaďka

 

10.35 - 10.50 Navázání na organizaci - Venter Barbara

 

10.50 - 11.20 Restaurant Slaný - Venter Barbara

 

11.25 - 12.25 Nástrahy rekonstrukce staré budovy "Mlýn" - Kolaříková Jitka

 

13.25 - 14.25 Jak se staví sen za 5 a méně dnů - Hylmarová Andrea

 

14.30 - 15.15 Projekt pro paní Hrbkovou - Štěpánková Adéla

 

15.20 - 16.20 Hořčicová sedačka - Kraus Vaida

 

16.25 - 17.25 Vztah s klientem - Kutílková Lucie

 

17.30 - 18.00 Jedna z mých 2 restaurací - Maršálová Dana

 


Neděle 7.7.2015

 

9.00 - 10.00 Milano - Alena Hellerová

 

10.10 - 11.10 Aktuální projekty - Čambalová Kateřina

 

11.15 - 12.15 Designérka s italskými předky v Kanadě - Horáková Šárka

 

13.15 - 14.15 Když klient zlobí - zneužívá "Utéct - neutéct" - Kirschner Pavla

 

14.20 - 15.20 Aktuální projekty - Kožišková Romana

 

15.25 - 16.25 Modrý pokoj a můj začátek - Rosypálková Vlaďka

 

 

A takto se nám to líbilo:

 

Milé dámy,

chtěla jsem Vám tímto poděkovat za opravdu skvěle strávený čas ve skvělé společnosti báječných dam.

Strašně jsem si to užila a moc se také nasmála, získala jsem od Vás rady a inspirace.

Ha, a protože jsem úchvatný teroretik, tak teď půjdu a zkusím si dané věci co nejdříve v praxi.

Fotografie zpracuji - "co nejdříve" a pošlu je.

Vrátila jsem se včera kolem 22.00, takže jsem se ráno probudila se supr "migrénou", kterou jsem šla ráno řešit do lékárny. A protože jsem se sama sebe uvedla do prima tentotýdenní přeorganizované stresové diskošky, tak mi to s těmi fotkami bude chvilku trvat.

Příští setkání, na které se moc těším, určitě dopadne moc fajn a jediné co musíme logisticky zvládnout je "nezničit Jitce" mlýn a rodinné vztahy:-).

Její manžel určitě bude strašně šťastný, že bude mít doma najednou tolik skvělých dam:-). A děti z toho budou určitě moc nadšené:-).

Příští setkávání - moc ráda bych opět podpořila Báru, protože z její školy vyplynulo opravdu dost zajímavých designérských dětí, které přeci stojí zato okamžitě do této báječné skupiny infiltrovat.

Myslím, že bychom této skupině okamžitě mohly začít říkat "moje soukromá malá mafie" ...založená na sdílení a dobrých vztazích... protože utvořit takovouto pomocnou síť - co by si společenství mohlo víc přát?

Takže jdu kreslit ty výkresy... a přeji Vám krásné dny a navi tedy ve mlýně...

Vlaďka

 

 

Milé kolegyně členky svazu :) nejhezčích designerek

byl to úžasný krásný víkend a já moc doufám, že jsem zahájily krásnou tradici a na další sjezd u Jitky se těším, klidně budu psát kroniku :))))  pápá

Pavla Kirschner

Designer

 

 

Ahoj holky,

myslím, že to byl vskutku vydařený víkend a jsem ráda, že jsme se mohly setkat a poznat trochu víc jak pracovně tak i lidsky :)

Těším se na další pokračování na Mlýně !

Všem přeji krásné slunečné léto B-)

Šárka

 

 

Ahoj ženy,

bylo to skvělé, jste všechny vážně zajímavé osobnosti a moc ráda jsem vás poznala a stala se součástí téhle nové party. Těším se do Mlýna!

Mějte se krásně,

Lucka

 

 

Ahoj ahoj,

byl to vážně krásný víkend!!!! A bez keců těším se na další setkání.

Všem úspěch v práci, krásné prázdniny - na Šumavě, v Kanadě nebo v Chorvatsku :-D:-D:-D

Krásný den!!!

Vaida

 

 

Ahoj všem, krásně jsme si to užily a doufám, že tradice bude pokračovat.

Díky za setkání.

Dana