Jednotlivé zóny - kuchyňský trojúhelník

 


 

pohled do_kuchynePřípravné centrum

Tato část „kuchyňských" činností je pohybově náročná (spolu se samotným vařením). V tomto prostoru se potraviny čistí, krájejí, ochucují, zadělává se zde těsto apod. Pracovní plocha tedy musí být povrchem i konstrukčně spolehlivá a dobře omyvatelná. Šířka je určena hloubkou spodních skříněk, což standardně bývá 60 cm. Doporučená výška pracovní plochy je 90 cm (+- 8 cm), což vyhovuje většině žen, mužům by standardně vyhovovala větší výška, ale je nutné přihlédnout k výšce konkrétní osoby. V některých sestavách je zabudována vysunovací pracovní deska ve výšce 68 až 74 cm pro práci vsedě.

 

Varné centrum

V dosahu varného centra by se měly nacházet koření, sůl, varné nádobí, hrnce, pekáče, plechy, chňapky apod. 

 

 

Kuchyně je z hlediska domácích úrazů vedle koupelny nejrizikovějším prostorem. Vaření pracuje s vysokými teplotami ... vhodné uspořádání pracovní plochy může část rizika popálení odstranit, například máme-li odkladný prostor přímo vedle varné plochy.

 

Dnes se doporučuje oddělit varnou plochu od pečící trouby. U kombinovaného sporáku je nutné se k troubě ohýbat. Když je umístěna ve výši očí (dno maximálně 110 až 115 cm) je její umístění bezpečnější a pohodlnější, z ergonomického hlediska nejvhodnější.  

 

Mycí centrum

 

Mytí nádobí již díky myčkám není tak častou činností, ale i když si do kuchyňské sestavy pořídíme myčku, někdy se mu nevyhneme. Většinou tuto práci vykonáváme v mírném předklonu, který jednak namáhá páteř i nohy a dále svědčí o tom, že náš dřez je v nesprávné výšce. Pokud bychom stáli rovně a dali před sebe ruce ohnuté v zápěstí, pak by tam, kde naše ruce končí, mělo být dno dřezu. Pro postavu do 165 cm výšky by horní okraj dřezu měl být ve výšce 90 cm, pro postavu vysokou do 172 cm ve výšce 98 cm a pro postavy do 182 cm ve výšce 106 cm. Pokud ale je v kuchyni myčka (což u nových kuchyní bývá) .. tento princip se běžně nedodržuje a "výškové schody" na pracovní desce se již nevytvářejí.

 

Dřez by v ideálním případě měl mít odkládací plochu z obou stran - jedna strana pro špinavé nádobí, které čeká na vložení do myčky a druhá strana na čistě opláchnuté.